KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13138620
nr 1313 8620
Akvarell
Johan Nejebse, Man, 21x17 cm. Signerad
måndag 16 mars 2020
kl 20:48:15
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta